Scroll Top
Odtwórz wideo
SZCZEGÓŁY

Lokalizacja
Kieleckie Centrum Kultury

Data
23 lipca 2023

OFF FASHION 2023
Już po raz 24. Kielce na kilka godzin zamieniły się w polską stolicę mody. W niedzielę, 23 lipca o godzinie 19 na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury rozpoczął się Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody „Off Fashion”. Na widowni zasiedli prawdziwi koneserzy piękna i specjaliści w dziedzinie mody.
 
Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod jakże aktualnym we współczesnym świecie hasłem – „Love Planet”. Love Planet to idea, która łączy potrzebę modnego, atrakcyjnego wyglądu z koniecznością dbania o planetę, wprowadzania ekologicznych rozwiązań. Istotna jest także idea Fair Trade Fashion, dbania o godziwe warunki pracy i wynagrodzenie dla producentów tkanin i odzieży w afrykańskich, amerykańskich czy azjatyckich krajach rozwijających się.
 
Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęła rekordowa liczba ponad 200 zgłoszeń. Ostatecznie, do ścisłego finału zakwalifikowało się 30 projektantów, z których każdy zaprezentował po dwie kreacje. Jury podkreślało, że wybór jest bardzo ciężki, bowiem 24. edycja dla wielu była najlepszą, którą dotychczas mieli okazję widzieć.
 
Zakres prac:

💡 Oświetlenie
💡 Ekrany LED
💡 Produkcja contentu

Projekt: Artur Jary
Realizacja oświetlenia: Artur Jary | Piotrek Ruchomski
Realizacja multimediów: Jan Daranowski | Rafał Lamczyk